Poliitika Uudised 

Viis selgitust

Viis selgitust selle kohta, miks Soomes ei ole praegu ega hakka ka tulevikus massilist korruptsiooni mitte kunagi olema:

1. Enamikul soomlastest puudub tõmme luksuse järele. Luksus — see on keskaegne idamaine meelelahutus ainult degenerantidele. Kullast WC-potti võib roojata ainult degenerant.

2. Soomlased teavad, et oma perekonna ebaseaduslik rikastumine oma rahva teiste esindajate arvel — see on oma rahva vihkamine. Nii käituvad ainult värdjad.

3. Soomlased mõistavad selgelt, et eelarveliste (st rahva raha) vahendite sihipäratu kulutamine — see on oma laste ja lastelaste vihkamine, kuna nemad peavad mööda neid teid sõitma ja nendes koolides õppima. Oma lapsi ja lapselapsi saab vihata ainult nõdrameelne.

4. Soomlased on veendunud selles, et varas — on alati argpüks. Ta elab pidevas hirmus paljastamise ja õiglase karistuse ees. Selline inimene ei saa olla vaba. Selline inimene on rahva hulgast väljaheidetu.

5. Soomlased on veendunud selles, et oma laste „haljale oksale sokutamine” — teeb suurt kahju selle mõiste kõigis tähendustes. Kui inimene ei suutnud kõike ise saavutada või kasvõi omandada seaduslik pärimisõigus hariduse ja oma edusammude kaudu — siis tähendab see seda, et ta ei vääri antud õigust. Lükata probleemid tulevikku oma lastele lahendamiseks saab ainult lollpea. 

Seotud postitused