Ravitseja Tervis 

Mõtetega ravimine

Kui tihti jooksevad inimesed väikseimagi tervisehäda korral apteeki ja hakkavad tablette manustama. Täna püüan veenda teid selles, et mõtetega ravimine ei ole vähem efektiivne ja kindlasti on see palju kahjutum!

Peavalu ravimine mõtetega.

Võtke tugitoolis mugav asend ja võtke kätte eelmisel suvel tehtud foto. Olgu selleks ilusa maastikuga pilt. Vaadake seda, püüdke kõik detailid meelde jätta, seejärel sulgege silmad ja taaslooge nähtu oma peas, sulandudes selle kujutisega. Kujutage ette, et lebate rannajoonel ning voogavad lained neelavad teie valu, kandes selle kaugele merele.

Depressiooni ravimine mõtetega.

Kujutage endale ette kaljust saart keset ookeani, aga ennast – kõrge, korralikult ehitatud majakana selle tipus. Majaka seinad on nii paksud ja tugevad, et isegi tugevad tuuled ei suuda seda kõigutada.

Te saadate nii hea kui halva ilmaga välja võimsa valguskiire, mis näitab laevadele teed. Aga nüüd püüdke tunnetada endas sisemist valgusallikat, mis ei kustu mitte kunagi!

Stressi ravimine mõtetega.

Te olete solvunud ega näe mingist olukorrast väljapääsu? Kujutage endale ette, et olete kirjanik, aga teid häiriv episood — on vaid üks lehekülg kirjandusteose tegelase elust. Pange see mina vormis kirjutatuna väikese jutustusena paberile kirja. Esitage kõik sündmused väikseimate detailideni ja taastage dialoogid võimalikult täpselt. Kirjeldage oma tundeid. Seejärel vaadake sellele vahejuhtumile kui ebaõnnestunud mustandile.

Kirjutage kõik ümber nii nagu teie arvates oleks pidanud toimuma. Püüdke mõista negatiivsete tegelaskujude käitumise motiive, tundke neile kaasa ja andke neile nende eksimused andeks. Looge uued dialoogid. Rääkige, mida tunnete nüüd. Mõelge välja uus finaal ja selline lõpplahendus, millega olete rahul, — ja depressiooni nagu polekski olnud!

Kõhnumine mõtte abil.

Otsige üles kõige õnnestunum foto, mis on teie figuurist umbes 5-10 aastat tagasi tehtud. Sulgege silmad ja kujutage end mõttes ette sellel hetkel, kui see foto tehti, — kui olete nii noor, sihvakas, ilus ja õnnelik.

Teie alateadvus võtab selle kujundi oma relvastusse ja sunnib organismi selle järgi kohanduma — põletama rasvarakke ja siluma näol kortse.

Kortsud kaovad mõtete abil.

Proovige tõmmata need mõttejõu abil välja õhust ja päikesevalgusest ja siirdada naha sisse ning seejärel tunnetage, kuidas selle iga rakk sirutub särava kiire poole, muutudes nooremaks ja pringimaks.

Külmetuse vältimine mõttejõuga.

Ronige mõttes sätendava lumega kaetud mäetippu ja hingake täiel rinnal sisse puhast jäist õhku. Pärast psühholoogilise karastamise seanssi ei saa viirused teist jagu!

Seotud postitused