Carlos Castaneda Maagia 

Laitmatus

Laitmatus – psühhofüüsiline seisund, mida iseloomustab isikliku tähtsuse või enesehaletsuse tunde puudumine. Iga tegu tuleb toime panna oma surelikkust teadvustades (nagu oleks see viimane tegu inimese elus). Sellele seisundile on omane mistahes toimingu ebatavaline efektiivsus. Laitmatus on otseselt seotud distsipliini mõistega, mis on erilise sihikindluse, samuti emotsionaalse ja vaimse rahu seisund. Laitmatus üheskoos Stalkingu ja Läbivaatamisega on võtmeelementideks tolteegi teel. Need tugevdavad tunnetamise energiat, tehes võimalikuks inimliku olemuse Transformeerumise protsessi – omandada Reaalsuse kogu diapasooni tunnetamise Vabadus.

Tsitaadid C. Castaneda raamatust „Muinasjutud jõust”:

Laitmatus – see tähendab teha paremini kui sa suudad, kõiges, millesse sa oled kaasatud. Laitmatuse võti – see on aja tunnetamine. Kui sa mõtled ja tegutsed nagu surematu olend, siis – sa ei ole laitmatu. Mõtle järele, sinu ettekujutus sellest, et sul on aega – on idiotism. Sellel maal ei ole surematuid.   
– Ma püüan kogu aeg elada sinu nõuannete järgi, – ütlesin mina. – Võimalik, et mul ei tule kõik alati välja, kuid ma teen kõik, mida suudan. Kas seda saab nimetada laitmatuseks?
– Ei. Sa pead tegema midagi enamat. Sa pead ennast pidevalt ületama.

„Ükskord me kõndisime koos temaga läbi väga järsu kuristiku, kui äkki eraldus seinast hiiglaslik kivirahn, veeres alla ja kukkus uskumatu mürinaga kanjoni põhja, kahekümne-kolmekümne jardi kaugusel kohast, kus me seisime. Selle kivirahnu kukkumine oli muljetavaldav sündmus. Ja kohe nägi don Juan selles võimalust dramaatilise õppetunni andmiseks. Ta ütles, et jõud, mis juhib meie saatusi, asub väljaspool meid ega pööra meie toimingutele ja tahteavaldustele tähelepanu. Mõnikord sunnib see jõud meid meie teekonnal kummarduma ja saapapaelad kinni siduda, nagu ma just äsja tegin. Kui me oleksime oma teekonda jätkanud, siis oleks see hiiglaslik kivirahn meid kindlasti surnuks litsunud. Kuid mõnel teisel päeval, teises kuristikus, sunnib seesama juhtiv jõud meid taaskord kummarduma ja saapapaelu siduma, samal ajal, kui teine kivirahn kukub täpselt samasse kohta, kus me oleme. Oma juttu jätkates ütles don Juan, et kuna mul puudub täielik kontroll nende jõudude üle, kes otsustavad minu saatus üle, siis minu aisaks vabaduseks selles kuristikus on võimalus oma saapapaelad laitmatult kinni siduda.”

Seotud postitused