Tervis Uudised 

Kuidas vabaneda peavalust 5 minutiga ilma tablette kasutamata

Kui teil on tugev peavalu, aga vajalikku tabletti ei ole käepärast, siis tundub olukord väljapääsmatuna. Kuid see ei ole nii. On olemas teaduslik moodus peavalust vabanemiseks, mida nimetatakse akupressuuriks.

Akupressuur — see on punktimassaaž, mille efektiivsust kinnitavad paljud teadusuuringud. Oma olemuselt on see nõelravi ja refleksoteraapia eriliik, mille kasutamine nõuab spetsiaalseid meditsiinilisi teadmisi.

Kuidas akupressuuri punkte masseerida?

Alustuseks võtke sisse mugav asend ja lõdvestuge. Punktide masseerimine ei võta palju aega, keskmiselt 30 sekundit kuni 1 minut.

Masseerige punkti kergelt muljuvate või ringikujuliste liigutustega. Harilikult möödub peavalu massaaži ajal või 5-10 minuti jooksul pärast selle lõpetamist.

On olemas 6 peamist punkti peavalust vabanemiseks:

Kolmanda silma punkt ehk yin-tang asub ninajuurel kulmude vahel. See punkt vastutab ka silmade väsimusest vabastamise eest.

Sümmeetrilised punktid cuan-zhu asuvad kulmude sisemise serva aluse juures. Selle piirkonna masseerimine vabastab samuti ka nohust ja parandab nägemisteravust. Masseerida 1 minuti jooksul muljuvate või ringikujuliste liigutustega.

Punktid tsjui-liao asuvad kahel pool ninasõõrmeid silmadega ühel joonel. Nende leidmiseks kombake süvendit põsesarna alumises osas. Aitab urgete avamisel, vähendab pea- ja hambavalu, samuti maandab pingeid.

Punktid tian-zhu asuvad pea kuklaosas, kõrva ja lülisamba alguse vahelises keskpunktis. Nende punktide masseerimine aitab kinnise nina, silma- ja kõrvavalu, tugeva peavalu ja migreeni korral.

Punktid tou-wei asuvad kahel pool pead juustega kaetud osal, 2-3 cm kaugusel juuksepiirist oimupiirkonnas. Punkti asukohas võib kombata väikest lohukest. Seda piirkonda mõjutades kaob valu oimupiirkonnast ja silmade väsimus.

Need sümmeetrilised punktid he-gu asuvad käeseljal pöidla ja nimetissõrme vahel. Seda piirkonda mõjutades kaovad seljavalu, hambavalu ja pinged kaelalihastest.

Save

Save

Seotud postitused