Kaksteist Ravitseja 

Kaksteist raukusmarasmi vormi

Kaksteist raukusmarasmi vormi, mis ootavad teid lähiaastatel ees, kui te ei hakka enda kallal töötama. Või mille eest viivad teie lapsed teid täiesti teenitult hullumajja, sest olete muutunud väljakannatamatuks. Kõiki nõrgamõistuslikkuse vorme iseloomustab endale õiguse omistamine olla ümberolijate jaoks kohtunik, süüdistaja, türann ja timukas. See on seotud psüühikahäirega, mille olemuseks on hüpertrofeerunud enesetähtsuse tunne, mis toob endaga kaasa ümberolijate vihkamise ja täieliku absurdi.  

 1. Marasm-harjumus käsutada, valitseda ümbritsevate inimeste üle, seejuures ise täielikult enesevalitsust omamata.
 2. Marasm-harjumus alandada ja pisendada ümberolijate väärikust, seejuures oma väärikust kaotades.
 3. Marasm-harjumus pidada ennast ümberolijatest targemaks, muutudes ise reaalselt nõrgamõistuslikuks.
 4. Marasm-harjumus õpetada ja kasvatada ümberolijaid, olles ise sisuliselt kasvatamatu ja harimatu siga.
 5. Seda marasmi on liiga keeruline kirjeldada. Mõttekujund – ise ei ole ma mitte kellelegi ei isa ega ema, selle eest, et minule endale ei ole mitte keegi ei isa ega ema, maod sellised. Kuid tuleb teeselda. Silmakirjatsemine ja teesklus.
 6. Marasm-harjumus olla jõhker ja südametu, olles ise sisemiselt patoloogiliselt haavuv ja solvuv.
 7. Seda marasmi on liiga keeruline kirjeldada. Sageli varjatav hundilik tigedus ja enesehaletsus, mis tuleb rinnast ümberolijate „vaenulikkuse” tõttu.
 8. Marasm-harjumus mürgitada elurõõmu endas ja enda ümber, seda eimillekski pidamata ning olema olmes tülgastavalt mage ja igav. Olema elu peale solvunud, arvates, et see peab tema ees tantsu lööma ja ilusate silmade üle rõõmu tundma.
 9. Marasm-harjumus tõde südametult välja öelda, sellega ümberolijates vihkamist tekitades.
 10. Marasm-harjumus nõuda ümberolijatelt äärmist puhtust ja korda, viies selle meeletu absurdini, endale õiguse omistamine olla puhtuse ja korra mõõdupuu. Ümberolijate vihkamine. Tegelikkuses oma hinge muutmine solgiauguks.
 11. Marasm-harjumus omistada endale õigus juhtida lähedaste suhtlust maailmaga. Otsustada selle üle, kes võib kellegagi sõbrustada ja suhelda. Vangivalvuri kompleks.
 12. Marasm-harjumus pidevalt survestada ümberolijaid eesmärgiga „täiustada” nende enesevalitsemist, aga tegelikkuses neid pidevalt juhtida „armastuse” vähendamise või lisamise meetodiga. Pidev rahulolematus ümberolijate ja lähedastega.

Sõbrad! Töötage pidevalt oma psüühika kallal! Nagu ütlesid vanad latiinid: „Olla hoiatatud, tähendab olla relvastatud!”

Niisiis, ma hoiatasin teid. Töötage enda kallal, kuni pole hilja.  

Seotud postitused