Tervis Uudised 

Suhkur mõjub nahale kahjulikult

Suhkur avaldab negatiivset mõju ka nahale, võttes sellelt nooruse ja ilu.  Kui te tarvitate suurtes kogustes magusat, siis on hall näovärv, vistrikud, akne, mikrolõhed ja põletikuprotsessid nahal teile tagatud. Kui maiustusi süüakse kordades rohkem, kui organism vajab, siis ladestub suhkur soolestikus ja maos. See hakka mõne päeva pärast „käärima” ja areneb välja düsbakterioos, mis ongi kõigi nende ilmingute avaldumise põhjuseks. Püüdke kasvõi kaheks nädalaks magusast loobuda ja te näete, et naha välimus muutub tunduvalt paremaks.

Naha glükatsioon

Kui rääkida naha vananemisest, mille põhjuseks on magusa liigtarbimine, siis ei tohi jätta tähelepanuta sellist keemilist nähtus nagu glükatsioon. See kujutab endast keerulist protsessi, mille käigus toimub vabade suhkrute sidumine proteiinimolekulidega. Moodustub viskoosne aine, mis justkui kleebib kokku naha ülakihis olevad veresooned, takistades sellega hapnikurikka vere juurdepääsu.  
Samuti kleepuvad glükatsioonisaadused elastiiniga, mis omakorda teeb naha vähem pringiks. Just glükatsiooni tõttu tekivad nahale põletikud ja kortsud, nahk hakkab enneaegselt vananema ja omandab ebameeldiva kollaka varjundi. 

Glükatsiooniprotsess tekib harilikult pärast 35. eluaastat, kuid kui te sööte 18-aastaselt palju magusat ja jahutooteid, siis võib see tekkida ka selles vanuses.

Lihtsad süsivesikud mõjuvad hukutavalt ka kollageenkiudude seisundile, millest sõltub naha prinkus. Süsivesikud hävitavad kollageeni, mille tõttu tekivad kortsud, näoovaal lõtvub ja kaotab piirjooned.

Seotud postitused