Elu Tervis 

Enesediagnostika

Tänu sellele skeemile saate oma haigusest arstidest varem teada.

Räägitakse, et silmad – on hinge peegel. Nii nagu silmad peegeldavad sisemaailma, nii peegeldab nahk inimese tervislikku seisundit. Hiina meedikute arvates on iga nahapiirkond seotud kindla elundiga. Seega on mitmesugused lööbed, vistrikud ja nahavärvi muutused ohusignaaliks, mida meie organism saadab.

Selleks, et jõuda selgusele, millised elundid on millise nahaosaga seotud, saame kasutada hiina „näokaarti”. Tuleb lihtsalt oma nahka tähelepanelikult vaadata ja te saate ühe või teise elundi seisundi kohta palju teada. Proovigem siis järele, kuidas seda teha!

Lööbed otsmikul
Otsmikule vistrike tekkimise põhjuseks võivad olla probleemid kusepõie või peensoolega. Võimalik, et te tarvitate liiga palju rasvast toitu, suhkrut või alkoholi, mis aeglustab seedimist. Samuti võivad need lööbed anda tunnistust unedefitsiidist või tugevast stressist. Te küsite, kuidas oma organismi seisundit parandada? Vastus on lihtne – rohkem und, vähem ebatervislikku toitu ja alkoholi.

Kulmudevaheline piirkond
See piirkond — on maksa seisundi indikaator. Kuid teid häirivad selles piirkonnas esinevad lööbed, siis tähendab see seda, et teie maks palub abi. Arvatavasti „protesteerib” ta sellisel viisil liiga suure lihakoguse vastu teie toiduratsioonis. Selle olukorra parandamiseks piisab oma maksa nõudmiste täitmisest – loobuge lihast. Seda ei pea küll oma toiduratsioonist täiesti välistama, lihtsalt sööge vähem liha ja rohkem aedvilju. Samuti ei tee paha rohkem liikuda.

Silmaümbruse piirkond
Lööbed või nahavärvi muutumine selles piirkonnas annavad märku probleemidest neerudega. Nende probleemide põhjustajateks võib olla alkoholi kuritarvitamine, suitsetamine, samuti halb vereringlus. Olukorra parandamiseks tuleb lõpetada alkoholi, kohvi ja magustatud jookide tarvitamine, parem on asendada kõik need puhta veega.

Nina
Selles piirkonnas ei esine vistrikke kuigi sageli, kuid mustade täppide jaoks on see „viljakas koht”. Kui need ilmuvad süstemaatiliselt, siis võib see olla halva vereringluse, kõhupuhituse ja kõrge vererõhu tagajärjeks. Teie organism vajab detoksikatsiooni, aga veelgi rohkem aktiivsust. Hakake tegelema spordiga, jälgige oma vererõhku ja kolesterooli taset.

Põsed
See piirkond on seotud kopsudega. Kui teie põskedele on ilmunud lööbed, siis on teie kopse kahjustanud suitsetamine, astma või saastunud õhk. Kõige parem – loobuge suitsetamisest. Teie kopsud on teile selle eest tänulikud.

Suu ja lõug
See piirkond peegeldab mao seisundit. Palju kohvi, rasvane toit, hilised ärkamised ja stressid – on löövete põhjustajaks selles piirkonnas. Magu ei saa lihtsalt kõige sellega hakkama ja protesteerib. Te peate oma toiduratsiooni kiiresti välja vahetama, sööma rohkem aed- ja puuvilju. Kui probleem ei lahene, siis tuleb pöörduda arsti poole.

Kael ja lõualuu alumine osa
Siin esinevad lööbed võivad anda märku hormonaalhäiretest, te peate pöörduma sellega arsti poole. Samuti võib see olla organismi veetustumise ja soolase toidu liigse tarbimise tagajärjeks. Organismis tuleb taastada veetasakaal.

Nüüd te teate, et nahalööbed — see on tunduvalt suurem, kui lihtsalt esteetiline probleem. Ainult kosmeetikavahenditest ei piisa, probleem tuleb lahendada sisemiselt. Vistrikud võivad olla esimeseks häirekellaks, millega organism annab teile võimalikest haigustest märku. Hoolitsege enda ja oma tervise eest!

Olla hoiatatud — see tähendab olla relvastatud! Seepärast jagage seda kasulikku informatsiooni oma sõpradega!

Seotud postitused