Armastus Ravitseja 

Emane peab olema õrn

Emane peab olema õrn. Seda teab iga isane. Vaadake, kui palju õrnust emakass oma poegadele kingib. Ilma sellise ülima õrnuseta ei toida ega kasvata mitte ükski emane mitte ühtegi poega üles. Seepärast hakkab emastega lähemat tutvust sobitav isane alati nendega õrnalt mängima, et kontrollida, kas emane on piisavalt õrn ja tundlik.

Aga kes on etaloniks, kellega ta saab oma partneri õrnust võrrelda? Õigesti arvasite. Ta võrdleb väljavalitu õrnust oma ema omaga, mis on tal kogu elu meeles. Vaat seepärast on mälestus lapsepõlvest püha. Lapsepõlvemälestuste puudumine – see on oluline puudus, mis ei lase peret luua ega psüühiliselt terveid lapsi kasvatada. Millised lapsepõlvemälestused saavad olla lastekodudes üles kasvanud orbudel? Nende elu on kuni surmani sandistatud.

Õrnus, tundlikkus ja intuitsioon – see on üks ja seesama. Elusolend ei saa looduses ilma intuitsioonita hakkama. Aga inimesel pole sellest midagi, tema ei vaja enam intuitsiooni. Julgen teile kinnitada, et sõjas ja ka rahuajal hukkuvad kõigepealt need, kellel ei ole mitte mingisugust intuitsiooni. Aga see tähendab seda, et nende vanemad ei kujundanud nende hinge. Sealhulgas ei lugenud lastele muinasjutte. Kas mõistate, kui tõsine see kõik on?

Seotud postitused