Elu Teadmine 

Kas elu pärast sünnitust on olemas

Raseda naise kõhus vestlevad kaks väikelast. Üks neist on – usklik, teine – uskmatu.
Ükskord küsis uskmatu väikelaps oma venna käest:
Kas sa usud, et elu pärast sünnitust on olemas?
– Jah, loomulikult. Kõigile on selge, et elu pärast sünnitust on olemas. Me oleme siin selleks, et saada piisavalt tugevaks ja valmistuda ette selleks, mis meid hiljem ees ootab.
See on rumalus! Mitte mingisugust elu pärast sünnitust ei saa olemas olla! Kas sa võid endale ette kujutada, kuidas selline elu võiks välja näha? – vaidles uskmatu vastu.
Usklik vastas talle:
Ma ei tea kõiki detaile, kuid ma usun, et seal on rohkem valgust ja et me, võib-olla, hakkame ise kõndima ja oma suuga sööma.
– Milline jama! — hüüdis uskmatu. — Ise kõndida ja oma suuga süüa ei ole ju võimalik! See on täiesti naeruväärne! Meil on nabanöör, mis meid toidab. Tead, ma tahan sulle öelda: see ei ole võimalik, et elu pärast sünnitust oleks olemas, seepärast, et meie elu – nabanöör – on niigi juba liiga lühike.
– Aga mina olen kindel, et see on võimalik. Kõik saab olema lihtsalt pisut teistmoodi. Seda võib endale ette kujutada.
Uskmatu vaidles jälle vastu:
Kuid mitte keegi ei ole sealt veel mitte kunagi tagasi tulnud! Elu lihtsalt lõpeb sünnitusega. Ja üleüldse, elu – see on üks suur kannatamine pimeduses.
– Ei, ei! Ma ei tea täpselt, kuidas hakkab meie elu pärast sünnitust välja nägema, kuid igal juhul näeme me oma ema, ja ta hakkab meie eest hoolitsema.
– Ema? Kas sa usud emasse? Ja kus ta siis asub?
– Ta on kõikjal meie ümber, me viibime temas ning liigume ja elame tänu temale, ilma temata me lihtsalt ei saa eksisteerida.
Täielik jama! Ma ei ole mitte mingisugust ema näinud ja seepärast on ilmne, et teda lihtsalt ei ole olemas, — hüüdis uskmatu väikelaps.
Ma ei saa sinuga nõustuda. Sest mõnikord, kui kõik ümberringi jääb vaikseks, võib kuulda, kuidas ta laulab ja tunda, kuidas ta silitab meie maailma. Ma usun kindlalt, et meie tõeline elu algab alles pärast sünnitust.

Tundmatu päritoluga mõistujutt.

Seotud postitused